Hlavní stránka Folková růže BLOG www.jupp.cz Kniha "S kytarou na zádech"

Události

HOME

zpět na seznam


Okolo Třeboně a Zpátky

Další sklíčka do mozaiky multikulturní mezižánrové přehlídky přibyla na začátku a v půlce prázdnin v Třeboni. Organizátoři z Agentury Bárny tradičně vaří podle receptu Dej tam, co máš rád a neboj se neobvyklých přísad - a sestavili tentokrát celkem pět výživných a dobře ochucených dní. Na pódiu se kromě stálic jako kmotři festivalu Nezmaři, Cop či Hradišťan (tolik šťastných obličejů v publiku, když konečně přidal Motlitbu za vodu - a to přitom Jura Pavlica počítal každou minutu, neboť spěchal k porodu), objevili i stále populárnější Terne Čhave, mnohačlenný skvělý Zatrest Band či Třeboňští pištci jako pokorná tečka na závěr. Hranice před deseti lety spíš folkové přehlídky tentokrát rozšířila hlavně kapela Chinaski, při níž se hodně tančilo, a Jana Kirschner, jež sklidila ovace za repertoár z pomezí jazzu a byla potěšená, že hraje na stejném pódiu se svým oblíbencem Karlem Plíhalem. Celé její vystoupení pozorně sledoval i Michal Prokop, který pak s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým obstaral působivou hluboce popůlnoční tečku. Tahle ostřílená trojice se do Třeboně vrátila, protože je jim tam prý dobře - a stejný motiv měl za měsíc při koncertu Zpátky do Třeboně i Čechomor: "Hráli jsme tu před dvěma lety s Jarkem Nohavicou a líbilo se nám tady," řekl František Černý, který slíbil, že když na cestách objeví zajímavé hudebníky, přiveze je do Třeboně jako své hosty. "Je třeba jim v začátcích pomoci," vysvětlil, proč před Čechomorem hrála polská skupina Buki, která míchá různé folklorní vlivy a hraje s pozoruhodným nasazením. V Třeboni zaujala už v červnu - z otevřené scény v parku se propracovala na hlavní pódium, aby se tam v srpnu zase vrátila. "Konečně si poslechnu Čechomor naživo, znám je zatím jen z desky," těšila se zpěvačka a houslistka Agnieszka Skoczylas. K muzice, divadlům, soutěžím, výletu na kolech kolem rybníka Svět a dalším již typickým zábavám letos přibyl Běh Járy Cimrmana: podle scény, kdy génius opouští Liptákov, běželo pět stovek účastníků s kufrem a v zimníku okolo třeboňského náměstí, v němž Cimrman spatřoval ideální atletický ovál. Běžci touto recesí přispěli nadačnímu fondu Slunce pro všechny, který pomáhá postiženým lidem. Ladislav Smoljak byl akcí tak nadšený, že hned na místě naplánoval její opakování. Přesně podle přání organizátora Pavla Barnáše: Aby se účinkující i diváci vraceli tam, kde už ani nemusí hledat jména v programu, a přitom mají jistotu, že budou spokojeni.

Alena Binterová, MF Dnes

zpět na seznam událostí

HOME

 

 

 

Časopis FOLK & COUNTRY/FOLK vycházel jako měsíčník v letech 1991 - 2011.
Webový portál časopisu  FOLK & COUNTRY/FOLK vycházel jako deník v letech 1995 - 2014.
Nyní funguje již jen jako archiv článků. 

Časopis FOLK:  Michal Jupp Konečný - šéfredaktor (jupp@folkcountry.cz),  Veronika Kirschnerová (editor), Pavel Major Vorel (manažer), Hana Konečná (produkce). Grafici: Martin Janda, Lucie Koubová. Spolupracovali: Jiří Moravský Brabec,Tomáš Hrubý, Milan Tesař, Jan Hučín, Petr Sedláček, Milan Plch, Miloš Keller, + Vladimír Vlasák, Václav Müller, Vlaďka Provazníková, Kamila Střeštíková a další. 

Foto: Miloš Truhlář, Bllemby, Veronika Kirschnerová, Michal Jupp Konečný, Katka Esserová, Antonín Volf, Václav Müller  a další.